Vücudunuz İçin Yararlı 3 Bitki

Fal Deryası'ndaki büyük yeniliğe 1 vade kaldı..!
16.11.2017 10:41

Vücudunuz İçin Yararlı 3 Bitki

Dünyamızdaki bitkiler vücudumuza son derece yararlıdır. Kimisini kaynatarak çay olarak içeriz, kimisini de yemeklerimizde bolca kullanırız. Bugün bu konuda sizlerin vücudu için son derece yararlı olan 3 bitkiyi söyleyeceğiz.

Isırgan Otu

Isırgan bitkisinin tüm yüzeyini saran ve değdirildiğinde insan terini yakan tüylerinde formik asitin yanı sıra, histamin, klorofil, asetilkolin, demir ve C vitamini bulunur. Kan temizleyici olduğundan, egzama ve bazı mantar hastalıklarına iyi gelir. Sivilcelere karşı etkilidir. Cilde canlılık ve enerji verir. Yorgunsanız, özellikle de sigara içiyorsanız, cilt için inanılmaz iyidir. Ancak ısırgana alerjiniz olup olmadığını kontrol etmenizde yarar var.

Kuşburnu

Gözenekleri sıkıştırır, daha çok yağlı ciltlere önerilir. Cilde canlılık ve parlaklık verir. Aynı zamanda temizleyici özelliği de vardır. Kuşburnu, özellikle C vitamini ile tanen, pektin, karoten, meyve asitleri ve yağ yönünden zengindir. Sigara ve alkol kullanan ciltler için çok uygundur ve besleyicidir. 2,5 tatlı kaşığı dolusu kuşburnu, ortalarından kesilip bir bardak suya konularak su kaynama noktasına kadar ısıtılır. Sonra ateş kısılarak 10-15 dakika daha ısıtma sürdürülür. İnsanı rahatsız eden tüylü çekirdeklerinin ayrılması için karışımı süzmek gerekir.

Nane

Tazelik ve ferahlık verir ancak alerjik ve hassas ciltler için uygun değildir. Cildi yeniler, canlandırır. Hücre duvarını güçlendirir, cildi korur, temizler. Dezenfekte eder. Naneden losyon olarak faydalanmak da mümkündür. Bir tutam nanenin üzerine bir bardak kaynar su dökülüp 10 dakika demlendirilerek çay hazırlanır. Soğuduktan sonra akşamları pamuğa damlatılarak cilt silinir.


Yorumlar: