Venüs

Fal Deryası'ndaki büyük yeniliğe 1 vade kaldı..!
11.08.2017 16:11

Venüs

     Venüs

Aşk Gezegeni

Venüs uyumlu insanların dikkatini çekme, yakın kişisel ilişkiler ve iş ortaklıkları kurma becerimize hükmeder. Diğer insanlarla birebir nasıl ilişki kurduğumuzu, romantik ilişkilerde ya da evlilikte kendimizi nasıl ifade ettiğimizi açıklar.

Venüs aynı zamanda sanat ve estetik duygusuyla ilişkilendirir; sanat, müzik ve edebiyat zevklerimiz üzerinde büyük etkisi vardır. Açıların yanı sıra Venüs'ün konumu ve burcu ne kadar uzak olduğumuzu belirler. Bu gezegenin aynı zamanda maddi anlamda, kazanma kapasitesi ve harcama alışkanlıkları üzerinde de biraz etkisi vardır. Güçlü bir Venüs bunları teşvik eder, kötü konumlanmış ya da zayıf bir açı yapan Venüs tembelliğe, vurdumduymazlığa, savrukluğa ve ilişkilerde düzensizliğe sebep olur.

Venüs, Güneş çevresindeki dönüşünü 255 günde tamamlar. Düz harekete geçtiğinde bir burçta yaklaşık dört hafta geçirir ve altı hafta kadar da gerileme döneminde kalır. Sanat ve müzikle öyle ya da böyle herhangi bir ilgisi olan tüm meslekleri yönetir. Doğal evleri ikinci ve yedinci evlerdir, Boğa ile Terazi burçlarına hükmeder. Boyun, boğaz, tiroit bezi, böbrekler, yumurtalıklar, damarlar ve kirli kanın dolaşım sistemini yönetir. Kadın cinsel organlar üzerinde yönetimini Ay'la paylaşır.

Tanrıça Venüs

Yunanlar tarafından Afrodit olarak anılan Venüs aşk ve güzellik, seks ve arzunun tanrıçasıdır. Truva savaşının dolaylı faili kendisidir (Truva Prensi Paris, Venüs'ün kendisine aşık olarak Helen'i teklif etmesi üzerine onu altın elmayla ödüllendirmiştir) ve oğlu Aeneas Roma halkını oluşturan topluluğun kurucusudur. Ona adanan en önemli tapınaklardan biri antik Roma'daki Capitoline Tepesi'nde bulunur.


Yorumlar: