Uranüs

Fal Deryası'ndaki büyük yeniliğe 1 vade kaldı..!
12.08.2017 20:55

Uranüs

   URANÜS

Bireyselliğiniz

Uranüs kaynaklı karmaşalar hoşa gitmeyen ve beklenmedik sürprizlere gebedir. Söz konusu karmaşalar aslında bizi özgürleştirir, işleri ele alma biçimimizi değiştirir ve yeniye yer açmak için eskiyi rafa kaldırmamıza olanak sağlar.

Diğer dış gezegenler gibi Uranüs de bir burçta o kadar uzun süre kalır ki etkisi uzun zaman hissedilir. Yirmi birinci yüzyılda, şimdiye kadar sorgusuz sualsiz kanıksadığımız sağlık, tıp, bilim, din, yaşam tarzı, eğitim ve toplumsal programlar gibi geniş alana yayılmış çoğu yapı dahilindeki eski inanç modellerinin yıkılmasında bu gezegenin etkisi gözle görülecek kadar büyüktür. Eski yapılar un ufak olup çevremize yığılırken yeni bir yüzyılın ilk yıllarını yaşıyoruz. Ama kuytularda, hareket kabiliyetlerini geliştirirken mayalanan bir hamur gibi kabaran yeni paradigmalar şekilleniyor. Bunların hepsi Uranüs etkisinin bir parçasıdır.

Horoskopta Uranüs, hayatımızda bu karmaşaların ortaya çıktığı alanları ve bu enerjiyi nasıl kullanacağımızı gösterir. Bunu hisseder miyiz? Düşünür müyüz? Yakalayabilir miyiz? Kişiliğimizin derinliklerine kök salması için onu yakalayıp içimize akıtabilir miyiz? Reddedecek kadar ondan korkar mıyız? Uranüs aynı zamanda, en özgün, en yaratıcı ve en benzersiz olduğumuz alanları da gösterir.

Bu gezegenin Zodyak turunu tamamlaması seksen dört yıl sürer. Doğal evi on birinci evdir ve Kova'yı yönetir. 1781'de Uranüs'ün keşfinden önce bu burca Satürn hükmediyordu. Ama Satürn'ün katıldığı Uranüs'e bir türlü uymuyordu. Elektrik, icatlar, avantgart gibi öngörülmez ya da ani gerçekleşen ne varsa bunları Uranüs yönetir.

Gök Tanrısı

Açıları güçlü değilse Satürn katı inanç sistemleri yaratır, kişinin gelişmesine ket vurur ve diğer olasılıklara karşı kapalı olmamıza sebep olur. Satürn etkileri konusunda hassas bir denge sağlanmaktadır. Bizi sınırları anlamaya ve onlarla iş birliği yapmaya zorlasa da, çok azına razı olmamıza ya da gerçekten mümkün olanı görmek istemediğimiz için yaratıcı ifade gücümüzü inkar etmemize de sebep olabilir.


Yorumlar: