Selülitleri Engellemek İçin Ne Yapmalıyız ?

Fal Deryası'ndaki büyük yeniliğe 1 vade kaldı..!
18.08.2017 13:40

Selülitleri Engellemek İçin Ne Yapmalıyız ?

Birçoğumuz selülit sorunları ile karşı karşıyadır. Bayanların çok fazla kafasına taktığı bir sorundur selülit. Bu konumuzda sizlere selülitlerinizi geçirmek için formüller vereceğiz. Bu formüller gerçekten çok işe yaramaktadır. İşte selülitleri engellemek için formüller;

1. FORMÜL:

MALZEMELER

1 su bardağı susamyağı

yarım su bardağı limon suyu

30 gram kafaru

10 aspirin

10 damla öküzgözü esansı

10 damla biberiye yağı

5 damla servis ağacı yağı

İçten dışa bakım vücudundaki suyu atmak için bol sebze, meyve, özellikle de enginar, hindiba, fesleğen ve lahana tüketin. Bitki çayları için ve düzenli olarak yürüyüş yapın. Haftada bir kez kese yapın, masaj yaptırın. Ayrıca bir su bardağı susamyağının içine yarım su bardağı limon suyu, 30 gram kafuru, 10 dövülmüş aspirin, 10 damla öküzgözü esansı, 10 damla biberiye, beş damla servi ağacı yağı katıp iyice karıştırın. Bu karışımı masaj yaparak vücudunuzun selülitli bölgelerine yedirin. Bu formülü her gün uygulayın. Evde olduğunuz günlerde uygulamanın ardından sorunlu bölgeleri streç filmle sarın ve iki saat boyunca bu şekilde kalın.

2. FORMÜL

MALZEMELER

1 Çay bardağı nar ekşisi

1 çay bardağı elma sirkesi

Birkaç damla limon ve biberiye yağı

Malzemeyi karıştırın. İçine birkaç damla limon yağı ve biberiye yağı ekleyin.

Bu karışımla selülitli bölgenize iyice masaj yaptıktan sonra üzerini mutfağınızda kullandığınız streç filmle sıkıca sarın. Yaklaşık bir saat bekledikten sonra vücudunuzu ılık suyla yıkayıp nemlendirici bir losyon sürerek tekrar masaj yapın.

NOT: Bu sarma yöntemi selülit tedavisinde oldukça etkili bir yöntemdir. Ayrıca bu uygulamayı yaparken günde bir bardak şekersiz greyfurt suyu veya ananas suyu da içerseniz daha çok fayda görürsünüz.


Yorumlar: