Saç Bakımı İçin Önemli Tüyolar

Fal Deryası'ndaki büyük yeniliğe 1 vade kaldı..!
12.11.2017 15:28

Saç Bakımı İçin Önemli Tüyolar

Doğal Şekilde Saç Bakımı

Saçlar güzelliğin en önemli unsurlarının başında gelir. Güzel bir saç artı 100 puanla işe başlamak demektir. Özellikle bir kadın saçı güzelse kendini güzel hisseder ve işin doğrusu da saçları güzel bir kadın hem şık, hem albenili hem de genç görünür. Cildinizin patlaklığı evet, şıklık evet, ayakkabılar evet ama güzel ve parlak saçlar olmadan bunların hiçbiri sizi ışıltılı ve çekici göstermez. O yüzden şimdi gelelim vazgeçemediğimiz saçlarımıza ve onun bakımına.

Unutmayın saçlarımız da tıpkı cildimiz gibi mevsimlerden etkilenir. Yazın güneşten, denizden ve klordan yıpranır. Yaz sonunda, özellikle saçlarda cansızlaşma, kuruma ve kırılmalar meydana gelir. Bu kurumayla birlikte özellikle sonbahar aylarında saç dökülmesi problemi bizi bekler. En iyisi bütün bu durumlara karşı koyabilecek doğal reçeteleri bir an önce uygulamaya koymaya başlamak. Ne duruyorsun ? Hadi bakalım kolay gelsin.

Doğal reçeteler saç dökülmesini durdurmakla kalmaz. Hem saçın kalitesini arttırır hem de yeni saçların çıkmasını aktif hale getirir. Bu yüzden doğal reçeteler belirli periyotlarla uygulandığında saçlarda büyük canlılık sağlanır.

Unutmayın saçlarınız da vitamin ister. Demir, çinko, B12, folik asit ve biyotinden yana zengin beslenmek saç sağlığı için gereklidir. Kırmızı et, yumurta beyazı, kuru baklagiller tüketmeye de dikkat edin. 

saçlarınıza bakım uygularken bazı püf noktalarına dikkat etmekte fayda var. Saçlarınızı ne soğuk ne de aşırı sıcak suyla yıkayın. Saçınızı yıkayacağınız su daima ılık olsun. Saçlarınızı her gün yıkamaktan kaçının. Eğer mutlaka yıkamak zorundaysanız, şampuan kullanmadan ılık su ile çalkalayabilirsiniz. Sık sık şampuan değiştirin. Bu, saçlarınızı daha iyi besleyecektir. Unutmayın: Çok çabuk yağlanan saçlara haftada bir kez şampuan kullanılmalı ve iki günde bir sadece duru suyla yıkanmalıdır. Kullandığınız herhangi bi şampuan şişesine biraz bal katıp çalkaladığınızda bu, saçlarınıza doğal bir nem verecektir.

Uygulayacağınız doğal bakımlar sayesinde, saçın ve saçlı derinin ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral, aminoasit ve destek maddeleri, nemlendirici ajanlar ve kıl köklerini uyarıcı maddeler doğrudan saçlı deriye uygulanacaktır. Bir de küçük not: Saçlar için doğal reçetelerin saçlarda uzun süre kalmasına özen gösterin. Eğer tarifte iki saat deniyorsa iki saat uygulanmalıdır. Hazırladığımız ürünler saçı saran koruyucu tabakayı ancak bu kadar sürede aşmayı başarabiliyor.


Yorumlar: