Plüton

Fal Deryası'ndaki büyük yeniliğe 1 vade kaldı..!
18.08.2017 18:40

Plüton

       PLÜTON

Dönüşen Ve Yenilenen

Bazen kendine gizli kapalı yollar seçse de Plüton'un hayatlarımızdaki etkisi geniş kapsamlı ve dönüştürücüdür. En uç ve en güzel örnekleri Hitler ve Gandhi'dir, her iki adamın da fiziksel gerçeklikte vücut bulan hayali bir görünümleri vardır. Her ikisine de bir misyon, bir kader duygusu vardır ama bunlardan biri devasa bir yıkıma sebep olurken diğeri büyük bir kitlenin bilinçlenmesinde önayak olmuştur.

Plüton kişisel hayatımıza da aynı şekilde etki eder. Plüton, alışkanlıklarımızı ve inanç sistemlerimizi, yani Satürn'ün kurmamıza yardım ettiği tüm yapıları yerle bir eder ve böylece bizi ya yıkıntıları aşarak yolumuza devam etmeye ya da durup harabenin tozu dumanı arasında kalmaya zorlar.

Yay'da yani felsefe ve manevi inançların dokuzuncu evinde konumlanan bir Plüton, bu alanlarda inançlarınızın derinliği ölçüsünde evrimleşeceğiniz anlamına gelir. Ama bundan önce Plüton, eski inançlarınızı iskambil kağıtlarından yapılma bir kule gibi hızla çökerterek yerle bir edecektir.

1930'da keşfedilen Plüton, Güneş'e en uzak gezegendir. Güneş sistemimizin sınırlarında gezinmektir; ışığı o kadar belirsizdir ki eterik olduğu düşünülür. Zodyak turunu tamamlaması 248 yıl sürer. Popüler bir astroloji kuramı der ki, tıpkı Uranüs ve Neptün gibi, Plüton da insanlık onun enerjisini anlayabilecek kadar evrimleşinceye kadar keşfedilmemiştir.

Plüton yardımıyla bireysel varoluşumuzun ötesinde, daha büyük olana ulaşırız. O hipnotize edici dehşeti ve muazzam güzelliğiyle kolektif bilincin ta kendisi oluruz.

Plüton'un keşfinden beri sadece Yengeç, Aslan, Başak, Terazi ve Akrep üzerindeki etkisi gözlemlenmiştir. 1995 sonbaharının sonlarında Plüton yavaşça Yay burcuna geçmiştir. Bu etkiye bağlı olarak dönüşümü muazzam ve oldukça geniş kapsamlı olmuş; eski paradigma ve inanç sistemlerinin çöküşünü hızlandırmıştır.

Yeraltı Dünyasının Kralı

Plüton (Yunanlar Hades der) ölüler dünyasının devasa yeraltı krallığının hükümdarıydı. Plüton Tanrıça Demeter'in kızı Persephone'u kaçırarak karısı yapar. Annesi kızının yasını tutarken dünya soğuk ve çorak bir hal alır. Plüton nihayet merhamet eder de kızın, sadece yılda altı aylığına annesiyle buluşmasına izin verir. O altı ay boyunca dünya ısınır, ışık ve canlılıkla dolup taşar ve sonra Persephone aşağıdaki gölgelerle dolu dünyasına geri döndüğünde yukarıdaki topraklar yeniden kışın penceresine düşer.

Okült Olanın Yöneticisi

Mars'ın bir üst oktavı olan Plüton, okült eylemlere ilişkin çeşitli uygulamaları yönetir; kara büyü, ruhun havaya yükselmesi, cadılık ve reenkarnasyon gibi. Bir yıldız haritasında Plüton'un etkisi en çok, öne çıkan bir konumdaysa ya da bulunduğu konumu yönetiyorsa hissedebilir.

Gezegen mi Gezegen Değil mi ?

2005'te astronomlar Plüton'u, yakın çevresindeki birçok cisimden daha küçük olduğu keşfedilince "cüce gezegen" olarak sınıflandırdılar. Halk buna sinirlendi ve Plüton'un gezegen olmadığı konusu bugün bile hâlâ tartışılıyor.


Yorumlar: