Periler Gerçek mi?

Fal Deryası'ndaki büyük yeniliğe 1 vade kaldı..!
24.06.2017 13:22

Periler Gerçek mi?

Doğanın elemental formlarından olduğuna inanılan minik kanatlı varlıklar Hinduizm'de parlak ışık varlıklar anlamında Deva olarak adlandırılırlar. Doğu ruhları, madde ve enerji arasında bir yerlerde kendi eterik bölgelerinde bulunurken, alemimize farklı nedenlerle yansıyabilirler. Son derece dinamik, enerjetik yapıları nedeniyle, kendilerine harika biçimler verilmiş bu türde varlıklar saydam halde maddeleşebilme özelliği taşırlar.

Toprak ve havanın doğa ruhları olan perileri cezbeden güzel şeyler; ay ışığı, sairesel biçimler, aynaların ışığı, tatlı yiyeceklerin kokusu, meyve aromaları, tatlı sesler, kokulu çiçekler, minik kuşlar, karanlık sakin ormanlardır. Parlak gün ışığından hiç hoşlanmazlar. Alkol kokusunu da hiç sevmezler, buna karşın; ağaç reçineleri kokusu, tütsü ve parfümlerle, aromatik kokuları sever tıpkı bir besin alır gibi adsorbe etmekten hoşlanırlar.

Küçük çocukları koruyup, sevdikleri, onlara imha verdikleri, narin bedenlerinin incinmekten esirgemek için kolladıkları düşünülür. Seyyal ve hızlı hareket edip yer değiştirirken enerji kazanırlar, çok güzel biçimleri ve yüzleri bulunur. Kelt dilinde faerie, İngilizce'de fairy adı ile anılan bu varlıklar, bir parmak veya daha küçük boylarda olabilirler.

Tıpkı bizim gibi, yaratılmış olan, sonsuz yaratma gücünün tezahürü olan bu varlıklar; saf ve iyi niyetli, önyargısız, terbiyeli, egoist olmayan, saygın olan ve aynı zamanda saygılı olan, sanatsal ilham sahibi kişilere görünmeye, kısacası daha hassas insanlar tarafından fark edilmeye açıktırlar. Muhteris ve yalancı kimselerden kaçarlar.

Britanya, İskoçya, Galler ve İrlanda'da kuzey toplumlarında peri inancı hala gelenekselliğini sürdürür. Kadim ağaçlardan yaprak dahi koparılmaz. Paganlığın yeniden yaygınlaşması, köklü geleneklerin canlandırılmasına ve perilerin; giysi, dans, dekor, dilek, müzik gibi her konuda peri sevenler tarafından gündeme tutulmasına yol açmaktadır.

Periler gibi selamlaşma, dileklerde perileri anma, peri tozları iletme, peri dili öğrenme, saçları uzun bırakıp örme yaygınlaşmıştır. Faylinn adlı peri kraliyetlerinin varlığına ve peri kraliçelerine, perilerin küçük yararlı büyülerine inanılır, sihirli günler dilekleri bunun içindir.

Arubafirina-The Book of Fairy Magic adlı kitaptan peri diline ait bir yazı örneği vermek mümkün: "Tranuvech Pelenor u stratnava hereshvi. Neurishva paluna. Kre u vra hereshvi. Unut varuklem. Pre nut pre vas parvi. Stech va uvra het. PEll nus varum brish barvi. Klet vaar uset. Krechna uresvi klebaa staba ulavet".

"Uzaklardan geleceğiz, size  şifreleri bildirmek için. Bu sizlere hediyemiz. Burada yerleşmeyi diliyoruz. Yollarımızın birlikteliği yaşamı geliştirecek. Bugün zihninizi genişletin. Bizi görüş alanınıza dahil edin. Böylece, bizim enerjilerimiz, sizinkilerle karışacaktır". Eski, kuytu, sakin, unutulmuş yerlerde, uzak ormanlarda ve ara boyutlara açılma sırrını koruyan kapılarda, hala gizli peri ailesinin üyeleri, yaşamın harika formları olarak korkusuzca belirmeyi düşlüyor olabilirler.


Yorumlar: