Oğlak Burcu

Fal Deryası'ndaki büyük yeniliğe 1 vade kaldı..!
09.08.2017 05:42

Oğlak Burcu

Oğlak Burcu (22 Aralık - 19 Ocak)

Element: Toprak 

Grup: Öncü

Anahtar Sözcükler: Maddecilik, bireysel disiplin

Yönetici Gezegeni: Satürn

Yönettikleri: Dizler, deri ve kemikler; onuncu evin doğal yöneticisi.

Oğlaklar genelde kayıtsız görünen ve duygularını, kişisel çevrelerini sıkı kontrol altında tutan, ağırbaşlı insanlardır. Daha gençken bile olgun bir duruşları vardır, sanki dışarıdan sadece birkaç insanın ancake görebileceği özel bir çekirdekle doğmuşlardır.

Bu burcun simgesi olan oğlak, onun dünya alemdeki yavaş ama sabit ve dengeli yükselişini temsil eder. Başarının dışarıdan görünen görkeminden kolayca etkilenirler ama paranın kendisinden çok temsil ettiği güçle ilgilenirler. Tıpkı Akrep gibi, Oğlaklar da ister evleri, ister çalışma ortamları isterse de mesleki anlamdaki uzmanlık alanları olsun, bu alanlardaki tüm krallıklara hükmetme ihtiyacı duyarlar. Akrepler gibi, diğer insanlar üzerinde güç ve tahakküm kurmayı önemserler ama bunu saklama konusunda Akreplere nazaran daha ustadırlar. Oğlaklar çok iyi birer çalışandır; çalışkan, verimli ve disiplinli. Tembel insanlardan son derece rahatsız olurlar. Doğuştan gelen sağduyuları, ileriye dönük plan yapmalarına ve hedeflerine ulaşmak için pratik yöntemler geliştirmelerine olanak sağlar. Çoğunlukla kafalarına koydukları hedefe ulaşırlar. Kalabalık ortamlarda Oğlakları fark etmek zordur. Fiziksel özellikleri açısından çarpıcı değillerdir, partiye hayat veren de genelde onlar olmaz. Ama gözden kaçması imkansız sessiz bir asaletleri vardır.

-Endişeli Bireyler-

Oğlaklar genellikle endişeli insanlardır. Herhangi bir konuda alabilecekleri her önemi almış dahi olsalar unuttukları bir şey olduğu düşüncesiyle kılı kırk yararlar. "Kusursuz inanç", yani ne yaparlarsa yapsınlar elinde sonunda iyi şeyler olacağı fikri işlerine yarayabilir. Ancak ne yazık ki onları bu konuda ikna etmek de çok zordur.

-Oğlak Kadını-

İlk bakışta toynak kadar sert görünür: nerden geldiğini, nerede olduğunu, nereye gittiğini çok iyi bilen kararlı ve ciddi bir kadın. Ama onu biraz tanıma fırsatını yakaladığınızda hiç de o kadar sert olmadığını keşfedersiniz; sadece kapalı ve koruma kalkanını açmış bir kadındır. Sizi hayatına sokmak için kollarını açmış beklediğini sanmayın sakın. Önce kendinizi ispatlamanız gerek.

Bu kadının asla çiğnemeyeceği belli parametreler ve hiçbir zaman geçmeyeceği belli sınırları vardır. Sıradan bir aşk ilişkisine kendini umarsızca atacak türden bir kadın değildir. Onun için değerinizi ispatladığınızda duygusal anlamda size karşı açılacaktır, bu kadının derinliği karşısında şaşkınlıktan küçük dilinizi yutabilirsiniz. Aşkta koruyucu, sakalayıcı rolü üstlenir. Hayvanlara karşı zaafı vardır ki bu da Oğlak kadınının potansiyelini en iyi şekilde kullanmasına yardımcı olur, çünkü onlara karşı duygularında her zaman açık ve samimidir.

-Baskın Oğalar-

Bir anne olarak Oğlak,  kendini adamış bir kadındır ve genelde yuvasını etkili bir işkadını kafasıyla yönetir. Satürn'ün burç üzerindeki etkisi dolayısıyla Oğlak kadını eşi ve çocukları konusunda bazen çok katı davranabilir. Beklentileri çok yüksektir, yıldız haritasındaki diğer bileşenlerin de etkisiyle iradesini baskın olma yönünde kullanabilir.

-Oğlak Erkeği-

Çıkacağı herhangi bir yolculuk için iyi hazırlanır, yolculuğun fiziksel, duygusal ya da ruhani düzlemde olması fark etmez. Sürprizleri sevmez. İnsanların hayatlarına müdahale etme riskinden neredeyse mahcubiyetle kaçınır, bu kaçınma da onun kendi hedeflerine odaklanmasına imkan tanır. Patron olursa baskıcı bir diktatöre dönüşebilir. İşveren değil de çalışanınızsa ondan daha iyi ve çalışkan bir eleman bulamazsınız.

Belki de kendini rahatlamış ve daha az takıntılı hissettirdiklerinden çevresinde hayat dolu kadınların varlığından hoşlanır. Bir kez birine bağlandıysa tek eşli olma eğilimindedir. Yaşlandıkça Oğlak erkeğinin hayatı iyiye gider gibidir çünkü disiplinin tutku kadar önemli olmadığını öğrenmişler artık.

         -Ünlü Oğlaklar-

  • Al Capone
  • Cary Grant
  • Hamid Karzai
  • James Earl Jones
  • Janis Joplin
-İş Hayatı-

Mühendislik, tıp, editörlük, siyaset, seramik, yapı işleri, mimari ve dericilik gibi yapısal bir temele dayanan herhangi bir meslekte başarılı olurlar. Başarılı olma konusundaki güçlü arzuları, geleneksel değerler ve muhafazakar bir yaklaşımla daha da renklenir.

-Finansal Konular-

Oğlakların finansal konulardaki tutumlulukları karakteristik özellikleridir. Kariyerlerini inşa ettikleri gibi finans dünyalarını da kuruş kuruş üstüne koyarak inşa ederler. Aradıklarını yansıtan statü ve maddi kazancın edinimi peşindedirler, böylece aşırı tükettikleri dönemleri de rahatlıkla geçirebilirler
Yorumlar: