Neptün

Fal Deryası'ndaki büyük yeniliğe 1 vade kaldı..!
18.08.2017 08:30

Neptün

      NEPTÜN

Hayali Kişiliğiniz

Bu gezegen hayal gücünü, rüyaları, psişik deneyimleri, sanatsal esinlenmeleri, anıların zihninde yeniden canlandırılmasını, içedönük aydınlanmaları veya mistik konulara olan yatkınlığı teşvik eder. Madalyonun karanlık yüzünde ise, sanrıların (ve yanlış bir idealizme kapılmanın) yanı sıra uyuşturucu ve alkol bağımlılığı gibi akla gelebilecek tüm kaçış yolları vardır.

Uranüs gibi Neptün de Satürn'ün katılığını zararsız hale getirir. Uranüs katılığı bozarken Neptün onu sadece tersine çevirir. Bu gezegen Venüs'ün bir üst oktavı olarak düşünülür, evrilmiş bir ruhun yıldız haritasında işlevleştiği zaman ortaya çıkan ahenk dolu yapısı sıra dışıdır. 

Neptün Zodyak turunu 165 yılda tamamlar ve her burçta yaklaşık on dört yıl kalır. Doğal yerleşkesi on ikinci evdir ve Balık'ı yönetir. Nakliyat, dans, film ve genel anlamda sanatı yönetir ve medyumlar, kahinler, psişik şifacıların yanı sıra, hem ak hem de kara büyü ile ilişkilendirilir. 

-Neptün'ün Enerjisi-

Birçoğumuz Neptün'ü, nereden geldiği belli olmayan eş zamanlı gerçekleşen olaylar ve içedönük aydınlanmalar sayesinde deneyimleriz. Belki de yarattığımız yanılsamalarda kendimizi kaybediyoruzdur. Neptün'ün enerjisini anlamanın en iyi yolu sessizce tefekkür halindeyken mümkündür; meditasyon, yoga, müzik dinlemek, yazmak ve suyla ilgili aktiviteler gibi.


Yorumlar: