Merkür

Fal Deryası'ndaki büyük yeniliğe 1 vade kaldı..!
11.08.2017 10:32

Merkür

         MERKÜR

-Tanrıların Habercisi-

Merkür bir habercidir; olaylara mantıkla yaklaşır. Sol beyin de bu gezegenin aracıdır. Merkür düşüncelerimizi ve o düşüncelerle iletişim kurma şeklimizi temsil eder. Merkür aynı zamanda uzun mesafe yolculuklarından çok, iş toplantıları, şehir turları, hafta sonu gezileri veya kardeş ya da komşu ziyaretleri gibi çeşitli rutin seyahatlerle ilgilenir.

Merkür, Güneş çevresindeki dönüşünü yaklaşık seksen sekiz günde tamamlar. Her birkaç ayda bir geriler ve bu dönemlerde iletişim ve seyahat planları sapıtır. Bilgisayarınız çökebilir, yıldırım düşüp elektriğinizin kesilmesine sebep olabilir, ya da bir havaalanında sonunda iptal edilecek bir uçuşu saatlerce beklemek zorunda kalabilirsiniz. Merkür gerilemedeyken yeni anlaşmalara imza atmamak belki de en iyisidir.

Merkür, yazma, öğretme, konuşma, kitaplar ve yayıncılık konularındaki meslekleri yönetir. Merkür üçüncü ve altıncı evlerin doğal yöneticisidir; İkizler ve Başak burcunu yönetir. Kolları, elleri, omuzları, akciğerleri, karın boşluğundaki sinir ağını, karnı, bağırsakları, timüs bezini, sinir sistemini ve solunum sistemini yönetir.

-Yeninin Arayışında-
Hareket, yenilik ve keşfedilmemiş toprakların ışıltılı umuduyla yanıp tutuştuğundan, yerinde duramamak Merkür'ün doğasında vardır. Merkür bir şeyin eskisi henüz özümsenmemişken yenisiyle uğraşmaya başlar. Daha da yüksek bir seviyede, Merkür fiziksel evrenle ilahiyat arasındaki bağın derinliklerini kavramanın yollarını arar.


Yorumlar: