Kuru Cilte Ve Yağlı Cilde Özel Maske !

Fal Deryası'ndaki büyük yeniliğe 1 vade kaldı..!
11.08.2017 07:17

Kuru Cilte Ve Yağlı Cilde Özel Maske !

Suratımız ya çok yağlıdır yada çok kurudur. Bunu düzeltebilmemiz için bir sürü maskeler ve ilaçlar kullanmaktayız. Bu konumuzda suratınızı nasıl daha iyi bir hale getirebileceğinizi tartışacağız. İşte kuru cilde ve yağlı cilde özel şeyler;

Kuru Ciltlere Lavanta Yağı Maskesi

Bu maske için gerekenler; 1 yumurtanın sarısı, 1 tatlı kaşığı beyaz kil, 4 damla lavanta yağı

İşlem; "Cildim çok kuru. Bana nemlenmesini sağlayacak bir maske tarifi verir misiniz?" diyenler, işte size ideal maske. Verdiğimiz yumurta sarısı ve 1 tatlı kaşığı beyaz kil malzemelerini birbiriyle karıştırın, son olarak 4 damla lavanta yağını damlatın. Bu maskeyi 20 dakika yüzünüzde bekletin. Ardından yüzünüzü önce ılık, soğuk suyla yıkayın. Bu formülden düzenli olarak yararlanırsanız cildinizi yağ dengesiyle ilgili problem kısa sürede çözülecektir.

Yağlı Ciltlere Papatya

Malzemeler; 1 kahve fincanı papatya suyu, 1 kahve fincanı kekik suyu, 1 kahve fincanı elma sirkesi, 2 damla gilserin

İşlem; Tüm malzemeyi karıştırın. İçine iki damla da gliserin kattığınız bu karışımı her gün yatmadan önce temiz cildinize sürün. Yağlanma sorununuz zamanla düzelecektir.

NOT: Bu kullanacağınız malzemelere hiç bir alerjinizin olmadığından emin olursanız kullanın. Aksi taktirde suratınızda başka sıkıntılar olabilir.


Yorumlar: