Jüpiter

Fal Deryası'ndaki büyük yeniliğe 1 vade kaldı..!
12.08.2017 05:25

Jüpiter

       JÜPİTER

Şansınız, Üst Belleğiniz

Bilindiği üzere Jüpiter şans, başarı, kazanım ve refahla ilişkilendirilir ama gezegen aynı zamanda aşırılık, tembellik ve bunlar gibi daha az tercih edilen özelliklerle ilgilidir ama yine de Jüpiter'in enerjisi genelde yapıcıdır.

Bu gezegenin enerjisi sınırlarımızı aşmamıza ve bilincimizi yükseltmemize olanak sağlar. Seyahat etme tutkusunu, dini ve felsefi fikirleri araştırmaya duyulan ihtiyaç hissini doğurur ve besler. Jüpiter aynı zamanda kilise, din, topluluk veya şirket gibi daha geniş toplumsal düzenle kendimizi bütünleştirmemizi sağlar. Jüpiter soyut zihni yönettiğinden entelektüel ve ruhsal ilgi alanlarımızın hangi derinliklere kadar ulaşacağını da belirler.

Jüpiter, Güneş'in etrafındaki dönüşünü yaklaşık on iki yılda tamamlar ve her burçta ortalama bir yıl kadar kalır. Yayıncılık, seyahat acenteliği, üniversiteler ve yükseköğrenimle alakalı diğer kurumları ve geleneksel organize dinleri yönetir. Doğal evleri dokuzuncu ve on ikinci evlerdir. Yay burcunu yönetir. Jüpiter genel anlamda kan, damarlar, kalçalar, uyluklar ve (Neptün'le birlikte) ayakları denetler.

-Tanrıların Kralı-

Jüpiter (ya da Yunan'da adlandırıldığı şekilde Zeus) kavgacı bir kalabalık olduklarından bu görevi biraz zor bulsa da, tüm diğer tanrılara hükmeder. Jüpiter gök gürültüsüyle ilişkilendirilir, heykellerinde genelde elinde tuttuğu ve hasımlarına fırlattığı bir yıldırımla temsil edilir.


Yorumlar: