Göz Torbaları Nasıl Geçer ?

Fal Deryası'ndaki büyük yeniliğe 1 vade kaldı..!
19.08.2017 23:50

Göz Torbaları Nasıl Geçer ?

Göz Torbaları Nasıl Oluşur ?

Göz altlarında meydana gelen morarmalar demir eksikliğinin bir göstergesi olarak biliniyor. Demir eksikliğini gidermenin yolu ise ıspanak, yulaf ezmesi, mercimek tüketmek. Yeşil ve siyah çayların iltihap sökücü özelliği nedeniyle morluk gidermenin yollarından biri çay kompresi yapmak. Düzenli uykunun en iyi çözüm yolu olduğu bilinirken serum tedavisi ve göz altı kapatıcısı da görünümünü iyileştirebilir.
Gözlerinizin Şişmemesi İçin Yapılacaklar !
  •  Uzun süre uykusuz kalmadan önce sodyum oranı düşük bir sebze yemeği tercih edin.
  • Yattığınızda yüksek bir yastık tercih ederek başınızı yüksekte tutun.
  • Yüzünüzü yıkarken soğuk suyu tercih edin.
  • Kısa bir yürüyüş bile olsa egzersiz yapın.
Gözlerimiz yüzde bu kadar önemli bir yere sahipse özellikle göz altı torbaları diğer insanların olumsuz anlamda dikkatini çeker. Bizim de moralimizin bozulmasına, kendimizi kötü hissetmemize neden olur. 
Göz Altı Torbalarından Nasıl Kurtulursunuz? 
1. Gün içinde yeterli miktarda su içtiğinizden emin olun: Çiğ meyve ve sebzeler de göz torbalarının oluşmasına yol açabilir. Toksinleri ve kirleri kendisinin temizlemesi gerekir ki bunun yolu da çok miktarda su içmekten geçer. 
2. Demir takviyesini eksik etmeyin: Üzüm, ıspanak, brokoli, kurutulmuş meyve yiyerek ekstra demir alın. Ayrıca, direkt demir takviyesi de olabilir.
3. Tüm gıdalardan mümkün olduğunca tüketin: Muz, çilek, kavun, domates, papaya ve yoğurt gibi potasyum açısından zengin gıdalar suyu tutmanıza yardımcı olur. Vitaminler (A,E,C), havuç ve koyu yeşil yapraklı sebzeler, turunçgiller, biber, fındık, tohum ve soğuk preslenmiş yağlar gibi doğal gıda kaynakları oldukça faydalı olacaktır.


Yorumlar: