Fal ve Fal Çeşitleri

Fal Deryası'ndaki büyük yeniliğe 1 vade kaldı..!
17.12.2015 02:12

Fal ve Fal Çeşitleri

Bilinmeyen gerçekler ve gelecek zaman bütün insanlık için her zaman bir merak konusunu olmuştur. İşte bu noktada fallar devreye girer. Falların gelecekten veya bilinmeyen gerçekler hakkında bilgi verir. İnsanlar kısmetlerini, işlerini, evliliklerini, kaderlerini gibi birçok konuyu merak ederler. Bunları öğrenmek için falların bin bir çeşidinden birine başvururlar. Bu gelecek merakı yanında birçok fal çeşidini ve kehanet türlerini ortaya çıkarmıştır. Hayatımızda her şey çağa ayak uydurduğu gibi fallar ve kehanetlerde yaşadığımız çağa ayak uydurmuşlardır.  Gelecekten haber alınırken bile çağın getirilerinden yararlanılmıştır.

En ilkel topluluklardan en modern topluluklara kadar herkes tarafından kullanılan kehanet; duyular olmadan seziler veya hisler ile gelecekte olacakları tahmin etmedir.  Kehaneti sezisel ve akılsal olmak üzere iyi ana başlıkta inceleye biliriz. Astroloji akılsal kehanetlerden sayılır. Ancak bir fal değildir. Gelecekten haberdar olmak özellikle kadınların ilgisini çekmektedir. Bu sebeple gelişen birçok

fal çeşidine başvurulmuştur. İşte bu fal çeşitlerinden bazıları;  

Yüzük Falı

Sarkaç falı olarak da bilinen yüzük falı canlı ya da cansız varlıklardan etrafa yayılan enerjilerden yararlanılarak bakılan bir fal çeşididir. Doğu medeniyetlerinde yaklaşık 5,000 yıl öncesine dayanan falın bir diğer adı da asa falıdır. Kayıp eşyaları bulmak, yerin altında su aramak, gizli sırları gün yüzüne çıkarmak için kullanılırdı.  Günümüzde ise daha çok kadınlar tarafından ne zaman evlenecekleri, çocuklarının cinsiyeti nedir gibi sorular için uygulanır.

Yüz Falı

Yüz tipi ve yüzdeki bir takım özellikler sayesinde bakılan fal için ilk olarak yüzün genel ifadesi incelenmelidir.  Kare veya köşeli bir surat tipi insanların işlerine bağlı olduklarını ifade eder.  Ancak bu surat tipine sahip insanlar kapalı alanlara karşı fobi sahibidirler. Yüz tipleri ince ve uzun tipli olanlar ise savurgan ama zengin olmak isteyen kişilerdir. Yüz tipleri yuvarlak olan kişiler ise sır saklarlar ancak bu sırlar çoğalınca dedikoduyu severler. 

Bakla Falı 

21 adet bakla ile bakılan falın Hindistan Çingeneleri ile Avrupa’ ya yayıldığı tahmin edilir.  Oldukça yaygın olan bakla falına bakmak için çok fazla alet veya eşya gerekmez. Bakla falının tek ve oldukça önemli olan kuralı üst üste her gün bakılamamasıdır. Bakla falını tekrar baktırabilmek için aradan üç gün geçmesi gerekmektedir.Yorumlar: