Erkekler İçin 2 Önemli Bakım Reçetesi

Fal Deryası'ndaki büyük yeniliğe 1 vade kaldı..!
15.11.2017 18:16

Erkekler İçin 2 Önemli Bakım Reçetesi

Geçen konumuzda kadınlar için 2 önemli bakım reçetesi verdik. Erkeklere de bu konumuzda vereceğiz. Erkeklerin bakım yaptığını bir çok kadın inanmaz yada yapmaz. Erkeklerde aslında bakım yapar ve bu konumuzda erkekler için 2 önemli bakım reçetesi hazırladık. Şimdi o reçetelere geçelim. İşte erkekler için 2 önemli bakım reçetesi;

El-Ayak-Tırnak Bakımı

Cam bir kaseye sıkacağınız bir limonun suyu içine bir tatlı kaşığı zeytinyağı koyun. Ellerinizi karışıma daldırın ve sonra üç dakika boyunca ovun. Ardından ellerinizi çıkarıp durulayın ve kağıt havluyla kurulayın. Bütün gün canlı, parlak ve yumuşacık ellere sahip olacaksınız. Bir de tam evden çıkarken kokunuzdan ellerinize sıkmayı unutmayın. Bu koku ile ilk tokalaşma anından sonra onun eline sinecektir. Ayrıldıktan sonra bile hatırlanacaksınız.

Cilt Bakımı

Erkeklerin cildi doğal olarak kadınların cildinden daha kalındır, geniş gözeneklidir ve daha gazla sebum salgılar. Bu da erkekler için daha özel bir cilt bakımı ihtiyacı doğurur. Cilt temizliği için, cam bir kaseye bir limon sıkın, içine biraz su katın ve cildinizi bununla temizleyin. Arkasından birkaç damla zeytinyağıyla yüzünüzü ovun.

Normal ve karma cildi olanlar, 10 ml soya yağı ve hint yağı, 20 ml bademyağı ve 30  ml zeytinyağını iyice karıştırarak bir şişeye koyduktan sonra, pamukla yumuşak dokunuşlarla yüzünüze ve boynunuza yedirdiğiniz bu maskeyle cildinizin doğal temizliğini sağlayabilirsiniz. Yağlı ciltleri temizlemek için bir yumurtanın sarısı, bir yemek kaşığı susam yağı ve 3-4 damla limon suyunu iyice karıştırıp krem kıvamına getirin. Elinizle yüzünüze ve boynunuza sürüp 10 dakika bekleyin, sonra da ılık suyla durulayın.


Yorumlar: