El Falına Bakmak

Fal Deryası'ndaki büyük yeniliğe 1 vade kaldı..!
10.12.2015 16:18

El Falına Bakmak

Bir bakıma hepimiz uzman hafiyeleriz. Birileriyle karşılaştığımızda, onların gözlerini, burunlarını, saçlarını ve kulaklarını inceler ve birbirleriyle karşılaştırırız. Bedenlerine dikkat eder, ses tonlarını saptar, boylarına bakar, giysilerini didik didik gözden geçirir, vb. araştırmamızı sürdürürüz. Bu süreç birkaç saniyede gerçekleşir ve öyle mekanik bir biçimde olur ki, ne yaptığımızın farkına bile varmayız. Çoğu kez, aklımızın bilinç bölümüne kaydettiğimiz şey belisiz bir izlenimdir - bir kişiden hoşlanırız ya da hoşlanmayız; o kişi bize çekici, itici, karmaşık görünür ya da görünmez, hoşlandığımız ya da güvendiğimiz birine benzer ya da benzemez.

Bu da bir tür kehanettir; karmaşık, doğal belirtileri okuma yöntemidir. Kimse bunu nasıl yapacağımızı bize öğretemedi. Deneyimler sonucu öğrendik bu yöntemi. Bu yazıyı okurken tüm bunları aklınızda tutsanız iyi edersiniz. Çok sayıda teknik terimle karşılaşacaksınız; kısa sürede başınız tepeler ve çizgiler, dağ silsileleri ve adalar, yıldızlar, kafesler ve benzerleriyle karşılaşacaktır. Gözünüz korkmasın; adlar olağandışıysa da temsil ettikleri kavramlar basit ve tanıdıktır. El falının kurallarını bilmeyebilirsiniz, ama size yardımcı olacak başka bilgiye sahipsiniz. Bu başka bilgi, huyları (karakterleri) değerlendirmedeki yeteneğinizdir.

Demek ki El Falı sahip olduğunuz bir yeteneğin uzantısıdır. Bir kişinin avucunda neyin nerede olduğunu, yaşamın hangi alanlarını kapsadığını hissetmeye başladıktan sonra, sağduyunuz ve sezginiz gerisini getirecektir. Belirli noktalar için sık sık bir el kitabına bakmak zorunda kalmayacaksınız.

Bunları aklımıza yerleştirdikten sonra, en doğrusu konuya hemen dalmaktır; çünkü, bir an önce temel kuralları okumanız, hazmetmeniz ve ezberlemeniz çok yerinde olacaktır. Yalnız daha önce bu bölümde neleri bulamayacağınızı size söylemek istiyorum.

Parmakların, başparmakların ve el biçimlerinin falına bakmayı öğrenmeyeceksiniz; çünkü, teknik açıdan bu yalnızca elin aynası değil de tüm ele bakma sanatı olan, 'Chirognomy (Elbilgisi)'nin konusudur. Kendi deneyimime göre,' Chirognomy'deki ek öğeler zaten elin ayası içindeki bildirimleri tekrarlar ve onaylar. Kaldı ki iki konu hakkında özet bilgiler vermektense, bir tek konunun kapsamlı açıklamasını yapmayı yeğliyorum.

Parmak izlerini ya da derideki çizgileri nasıl yorumlayacağınızı da burada bulmayacaksınız. Ancak konu size çekici geliyorsa eminim ki ileride, el falında yeni ve büyüleyici gelişmeyi oluşturan 'Dermatoglyphics' adlı konuya araştırmak isteyeceksiniz.

Son söz olarak, eğer bu yazıya bir göz atıp anında dostlarınızı şaşırtacağınızı umut ediyorsanız, lütfen özürlerimi kabul edin. Olaylar bu denli çabuk gelişmezler; ancak, okuduklarınızı pratiğe aktarmak, denemek ve hazmetmek için yeterli zamanı ayırırsanız, size garanti ederim ki, yakında arkadaşlarınızı - hatta tanımadığınız kişileri - etkileyebilecek duruma geleceksiniz.


Yorumlar: