Çok Faydalı Hürrem Sultan Kremi

Fal Deryası'ndaki büyük yeniliğe 1 vade kaldı..!
14.11.2017 16:46

Çok Faydalı Hürrem Sultan Kremi

Yüzünüzün güzelliğine önem veriyorsanız ve çok özel bir krem istiyorsanız tam konuya denk geldiniz. Hürrem sultan kremi yüzünüzü adeta baştan güzelleştirecek. Kremi yüzünüze uyguladığınız zaman o gün içerisinde farklılıkları çok rahat bir şekilde anlayabilirsiniz. Bu konumuzda bu kremi nasıl yapacağınızı ve nereden geldiğini sizlere söyleyeceğiz. Baktığımız zaman çok eski tarihlere dayanan bu krem günümüze kadar gelmiş ve hâlâ da etkisini göstermeye devam etmektedir. Kadınlar için bir numaralı olan kremi bugün sizlere sunacağız. İşte çok faydalı Hürrem sultan kremi;

Hürrem Sultan Kremi

Malzemeler;

1 demet akırı karha

Zeytinyağı

1 tatlı kaşığı toz pudra şekeri

Osmanlı İmparatorluğu'nun en görkemli dönemine imza atan Kanuni Sultan Süleyman'ın en az onun kadar ünlü karısı Hürrem Sultan'ın kullandığı ve vazgeçemediği söylenen kremin tarifini veriyorum şimdi.

Kuzey Afrika'da; Fas, Tunus, Cezayir'de yetişen bir ot olan akırı karhayı bir gün önceden zeytinyağının içinde bekletin, daha sonra blender'da çekin. Bu karışımı cam bir kaseye koyarak içine biraz pudra şekeri katın. Krem haline gelinceye kadar karıştırın. Daha sonra bütün yüze sürüp 15-20 dakika bekletin. Ardından önce ılık sonra soğuk suyla yıkayın. İnanılmaz güzellik veren bir krem olduğu rivayet edilir. 


Yorumlar: