Çocuklarınıza Kolaylıkla Yedirebileceğiniz 2 Yemek

Fal Deryası'ndaki büyük yeniliğe 1 vade kaldı..!
19.09.2017 12:14

Çocuklarınıza Kolaylıkla Yedirebileceğiniz 2 Yemek

Çocuklarımızın yemek yememesi bazen bizi kanser edecek durumlara gelebiliyor. Her anne bu olaydan son derece şikayetçidir. Bu konumuzda sizlere çocuklarınızın rahatlıkla yiyebileceği ve sevebileceği 2 adet yemek tarifi vereceğiz. Acıktığı zaman yedirecek yemek bulamazsanız bu yemekleri yedirmeyi deneyin. Çocuğunuz gerçekten sevecek ve tekrar isteyecektir. Şimdi ise konumuza başlayalım. İşte çocuklarınıza kolaylıkla yedirebileceğiniz 2 yemek;

Meksika'dan Kesadillas

Malzemeler;

3 adet kebapçı pidesi

Bitkisel pişirme yağı ya da tere yağı

1 bardak ufalanmış beyaz peynir

1 bardak rendelenmiş kaşar peyniri

Yarım bardak doğranmış domates, maydonoz

Yapılışı : Pideleri yağda, orta ateşte, gevrek olup rengi dönene kadar, birer kez çevirerek hafifçe kızartın. Tavadayken, üzerine karıştırılmış peynirleri serpin ve en üstüne domates yerleştirin. Birkaç dakika, peynir eriyene kadar kapağını örtün. İkiye katlayarak tavadan alın. İkiye keserek, maydonoz yapraklarıyla süsleyin. Sıcakken servis yapın.


Meksika Usulü Karamelli Tatlı

Malzemeler;

1 bardak şeker

2 çorba kaşığı su

3 3/4 bardak süt

1 çay kaşığı vanilya

3 adet yumurta 6 yumurta sarısı

Yapılışı : Önce fırını 150 derece ısıtın. Şekerle suyu, ağır bir tavaya alın, kısık ateşte, şeker eriyene kadar yavaşça karıştırarak ısıtın. Ateşi harlandırın ve şurubun rengi dönene kadar karıştırmaksızın, çabucak kaynatın. Şeker karışımını, ısıya dayanıklı 8 ayrı kaba aktararak, kabın zeminiyle kenarlarını karışımla sıvayın. Sütü kısık ateşte ısıtarak geri kalan şekeri, tuzu ve vanilyayı ekleyin. Şeker eriyene kadar, yaklaşık 2 ila 3 dakika, sürekli karıştırarak ısıtın. Yumurtaları ve yumurta sarılarını bir kapta çırptıktan sonra sütle karıştırın. Pişirin kaplarına aktarın. Kaptan fırın tepsisine yerleştirerek kapların çevresini kaynar su dökün (yarısına kadar) 45 dakika, ortası hafifçe tutana kadar fırınlayın. Kapları tepsiden alın, soğumaya bırakın, sonra buzdolabına koyun. Servis yaparken, kapların altını sıcak suya daldırarak birkaç dakika öylece tutun. Kaptan çıkması için yavaşça sallayarak teker teker servis tabaklarına aktarın.


Yorumlar: