Burçlara Göre Yüzükler

Fal Deryası'ndaki büyük yeniliğe 1 vade kaldı..!
21.06.2017 14:37

Burçlara Göre Yüzükler

Aslında yüzükler çok sayıda insanın vazgeçilmez parçaları gibidir. Mühür olarak kullanılan yüzüklerde ise, semboller önemlidir. Gezegenler ve burçlara yakıştırılan taşlar, yüzüklere bilinçli olarak eklenirse, bu taşlı yüzük; artık sağlık, bereket, uyum ve şans getiren bir yüzüğe dönüşebilme yetisine de sahip olabilir.

Gizem öğreticileri, her burca, farklı etkileri olan taşlardan yapılan yüzükleri önerirler. Elbette bunlar, aynı zamanda enerji ve dengeyi bütünlemeye yardımcı olabilir. Haftanın 7 günü, 7 ayrı gezegenin yönetiminde varsayılır. Buna göre, o günün gezegeni neyse, o gün takılan yüzük de o gezegenin taşı olmalıdır. Haftanın her bir günü ayrı bir gezegene ait olduğundan, o güne ait olan gezegenin taşını dönüşümlü takarak uzun ve sağlıklı bir yaşam sürdürmek mümkün olabilir diyen majisyenlerin çoğu, bu uygulamayı yüzükler ile sürdürmüş.

Balık: Ay taşı, Ametist, Yakut, Safir

Kova: Kristal, Opal, Zirkon

Oğlak: Yakut, Malakit, Oniks

Yay: Topaz, Elmas, Turkuvaz

Akrep: Beril, Akuamarin, Topaz, Ametist

Terazi: Mercan, Opal, Elmas

Aslan: Turmalin, Yakut, Jasp

Yengeç: Topaz, Ay taşı, Kristal, İnci

İkizler: Agat, Zümrüt, Topaz

Boğa: Akik, Yakut, Safir, Elmas

Koç: Ametist, Kan taşı, Elmas

Taşlar, gezegenler için de atanmışlardır. Burçların ortak gezegenlerinin taşlarına bakarsak: Akik ve zebercet Merkür'e, beril, elmas, inci, mercan, alabastr, Venüs'e mıknatıs taşı, elmas, yakut, ametist Mars'a safir ve elmas Jüpiter'e yeşim, topaz, oniks Satürn'e inci, kristal selenit Ay'a ve elmas, lal, yakut da Güneş'e ait olarak bilinir.

İslami inanışta, erkeklerin altın takılar takmasının kendilerine zarar verebilceği dile getirilmiş. Östrojen hormonu salgısını arttırdığı söylense de, bu bilgi tam olarak netliğe kavuşamamış. Tunç yüzük takan biri, Hz.Muhammed'e putları, demir yüzük takan biri ise, cehennem ehlini hatırlatmış ve kendisi bunu sözle ifade etmiş, sonra da onlara gümüşü önermiştir. Tunç, bakır ve kurşun da aynı şekilde yadsınır, uzun süre kullanımı mekruh sayılır. Bunun nedeni büyük ihtimalle, insanda olumsuz enerji yaratan bir etkisinin bulunmasıdır. Peygamberin, önceleri gümüş ve akik taşı bulunan bir mühür yüzüğü taktığı bilinir, gümüş takmanın sünnet olduğu söylenir.

İslamiyet öncesindeki Şaman Türklerde, statü göstergesi olarak yüzüklerin kullanımı son derece önemliydi. üzerlerinde kişiye uygun semboller bulunur, korunmak için ise çeşitli figürlerle işlenmiş yüzükler takarlardı. Bunlardan hayvan motifi olanları, resmedilen yaratığın gücünün, takana geçeceğine inanılması yüzünden yaygın kulanılmıştır.


Yorumlar: