Bakla Falı

Fal Deryası'ndaki büyük yeniliğe 1 vade kaldı..!
15.07.2017 14:31

Bakla Falı

Bakla falı bakarken, atılan baklaların sayısı net olarak belli değildir. Bu durum bakan falcıya ait bir durumdur ve onun ön gördüğü kadar bakla atılır. Normalde bu fal için 21 adet bakla kullanılır. Bakla falına bakarken, baktıran kişinin yüsüzü, ona ait ufak bir toka, düğme, taş gibi bazı nesnelerde bu bakla falına dahil olur. Bu neseneler tamamiyle baktıran kişiye ait olmalı ve ona dair gelecekten birşeyler öğrenmek açısından fayda sağlar. Bakla falına tarot ve kahve falı gibi her gün bakılmaz. Bir bakla falının yeniden bakılması için en azından araya 3 gün konmalıdır. Bakla falı bakılırken içine konan halka yada yüzük, nişan yada nikaha işaret eder. Yeşil bir taş yada düğme kişinin tuttuğu dileğe yada eline geçebilecek olan paraya işarettir. Kırmızı taş yada düğme sevgiyi anlatır. Eğer baktıranın bir sevdiği var ise yada aklından geçen bir kişi varsa bununla ilgili bilgileri verir. Mor taş yada düğme sıkıntıları üzüntüleri ve önünce çıkabilecek her türlü engeli gösterir. Gri taş ve düğme ayrılığa yada yollara delalettir. Sarı taş yada düğme hastalık, dert ve sorunlara işaret etmektedir. Kahverengi taş veya düğme çevredeki düşmanları ve hakkında konuşan insanları gösterir. Mavi taş yada düğme sevilen kişiye işarettir. Beyaz taş yada düğme baktıranı temsil eder. 

Fala nasıl bakılır;

Baklalar ve objeler bir kaba yada kesenin içine konulur ve bu baktıranın eline verilir. Siz bu kaseyi yada keseyi tutarak ne öğrenmek istediğinizi söylersiniz. Dileğinizi ifade edersiniz. Bu kap yada kese içinde ki baklalar bir anda yere atılır, dağılış şekillerine göre atılır ve sonrasında yorumlanmaya başlanır. Her zaman baktıran kişiyi temsil eden beyaz taş yada düğme ve yakınındaki taşlar gözden geçirilip fal yorumlanmaya başlanır.Eğer Baktıranın taşının yanında siyah taş yada düğme varsa talihsizliği ve kederi işaret eder. Böyle bir durumda bunun sebebini anlamak için, yorumcu çevresindeki taşlara bakarak sebebini bulmaya çalışır. Bu siyah taşın yanında eğer sarı bir taş var ise, bu tamamiyle hastalıktan kaynaklı bir üzüntüye işarettir. Siyah taşın yanında kahverengi taş varsa, birilerinin yapacağı dedikodu yada düşmanlık yüzünden üzüntüye gireceğine işarettir. Buna göre de yorum yapılır. Eğer niyet sevdiğiniz kişiyle ilgili ise mavi taşın çevresine bakılır. Mavi taş beyaz taşın yanında ise sevdiğiniz insanla yüz yüze geleceğinizi anlatır. Eğer bu taşların arasında iki, üç yada daha fazla baklalar var ise bir araya gelmenizdeki vadeyi yada süreyi işaret eder. Ayrı zamanda bu sayı uğurlu sayı olarak kabul edilir. Çevresine düşen taşlar ise anlamlarına göre yorumlanır. Yanında yüzük yada halka çıktıysa bu ilişkide evliliğe doğru adım atılacağını gösterir. Yine araya düşen baklalar, evliliğinizin vadesini yani ne zaman evleneceğinizi gösterir

Baklalar atıldığında grup grupta kalabilir, dağılmışta olabilir eğer baklalar, tek tek birbirine değmemişse dağılmışsa falı baktıran kişinin dileğinin olacağını gösterir. Eğer baklalar birbirine bitişik bir şekilde düşmüşse bazı olumsuzluklar yüzünden, muradınızın gecikeceğini anlatır. Eğer baklalar, üçerli üçerli birleşmişse ki bu zor bir durumdur, isteğinizin çok çabuk olacağını anlatır. Baklalar çift çift gruplanmışsa, dileğinizin iki vade içerisinde olduğunu anlatır.

Baklalar atıldığında iki ayrı gruba ayrılmışsa ve falı baktıran kişinin taşı yani beyaz taş, hangi gruptaysa o yayınlanır. Baktıran kişinin grubundaki baklalar, üçerli üçerli ayrılır. Geriye yerde bir tane bakla kalırsa, bunun umulmadık değişikliğe işaret olacağı söylenir. Eğer iki bakla kalırsa, dilekte iki vakitlik bir gecikme sonrası herşeyin yoluna gireceğini gösterir. Bu tamamiyle bakan falcının ustalığına ve maharetine kalmış bir şeydir. 


Yorumlar: