Astral Seyahat

Fal Deryası'ndaki büyük yeniliğe 1 vade kaldı..!
23.06.2017 02:57

Astral Seyahat

Kültizmde, seyyal, akıcı bir eşimizin bedenimizden adeta sıyrılarak dolaşabilmesi mümkün görülür ve bu yolculuk gerçekleştirilmeye çalışılır. Bunu yapabilen, maddesel engelleri aşmış sayılır. Fizik beden, eterik beden, aura, astral beden, ruh, ve biyoplazmik eş gibi farklı enerjetik durumlara ve farklı frekanslardaki katlara karşılık gelen bir yapıya sahip olabiliriz.

Fizik beden dışında gerçekleştirilen bir yolculuğun nörolojik etkilerini bulmak isteyen Londra Üniversitesi ve İsviçre Teknoloji Enstitüsü uzmanları, astral seyahat deneyimini oluşturmak adına, sanal gerçekliğin oluşturulduğu bir deney yapmışlar. Beyni, bedenin başka bir yerde olduğuna ikna etmek için de görsel ilüzyon gözlükleri kullanmayı düşünmüşler. Denekler, fizik bedenlerine dokunulmadığı halde, gerçek sırtlarına kalemle dokunulduğu hissini yaşamışlardır. Bedenlerinin üç boyutlu arkadan görüntüsünü, önlerindeymiş gibi gösteren gözlüklerle denekler sırtlarına kalemle dokunulduğunu görmüşler ancak, kalemin kendi sırtları yerine önlerinde gördükleri "sanal sırtlarına" dokunması sonucu onu algılıyormuş gibi hissetmişler. Gözlükleri çıkarılan ve geri yürütülen denekler, eski yerlerine dönmeleri istenince, fiziki bedenleri yerine, sanal bedenlerinin pozisyonuna yaklaşık olan alana doğru ilerlemişler. Bu, beynin oryantasyon yeteneğini farklı bir duruma ikna etmek için yeterli görülen bir deney olmuş.

Beynindeki görme ve dokunma merkezleri arasında bir kopukluk olduğunda, bu durum astral seyahat deneyimi hissi yaratabiliyor. Tehlike altında kalan ve ölümcül bir durumla aniden karşılaşan bir çok kişi, bu deneyime benzeyen bir ayrılış halini yaşayabiliyor.

 Yıllar önce, yazlık evimizde üç metre yüksekliğindeki bahçe duvarından düştüğümde, hala duvar çıkıntısının üzerinde yürüdüğümü zannediyor ve kendimi yatağımın yerden orada görüyorum. Bana dokunup kaldırmaya çalıştıklarında hiç acı hissetmediğimi hatırlıyorum. Bir kaza veya tehlikeli bir ameliyat esnasında vücudunu yukarıdan seyreden ve ölmediği için, bedenine yeniden dönmüş hisseden çok sayıda insanın ortak deneyimine göre; vınlama sesi, tünelden geçiş sesi,  parlak ışık gibi etkiler de olaya eşlik edebiliyor. Tehlikeli bir doğum yaparken yukarıdan ve uçuyormuş gibi gibi kendisini izleyen kadınlar, yine ortak bir anlatımla etrafın olağanüstü ışıklı ve parlak olduğunu söylemişlerdir.

Vücudun bu biçimde terk edilişi yaşam tehdit altında iken ve fiziksel gerilim şartları altında kendiliğinden gerçekleşen bir durum, örneğin işkence anında acıyı artık hissetmeyerek tavana doğru yükseldiğini söyleyen yüzlerce insan bulunuyor. Belli bir eşikten sonra ölümden korkmayan ve beden dışındaki ortamda geçirdiği deneyimi huzur verici bulan, özleyen insanlar da var. Öleni yakma işlemi ise, bilinenlerin yanında; astral beden in ayrılmasını kolaylaştırma amacı da taşıyor aynı zamanda. Böylece duble bedenin, hızlı olarak ayrıştırılıp geçişini kolaylaştırması hedefleniyor.

Bu türde bir rahatlama ve uçma arzusu bir çok kişide bulunabilir, çocukken rüyalarımızda uçtuğumuzu sıkça görürüz, bunların bilinçaltımızdaki izi, gerçekten önceleri uçabildiğimize inancağımız kadar etkili olabilir.


Yorumlar: