2 Adet Efsane Doğal Reçete

Fal Deryası'ndaki büyük yeniliğe 1 vade kaldı..!
17.11.2017 10:37

2 Adet Efsane Doğal Reçete

Bu konumuzda sizlere mutfağınızda, günlük hayatınızda bolca kullandığınız malzemelerin nasıl cildinize yararı olacağını söyleyeceğiz. Bunları bir çoğunuz duyduğunuzda şaşkınlık içerisinde kalabilirsiniz. Bir çok malzemenin oldukça fazla yararı vardır. Bunları bugüne kadar kullanmamamız bir kayıp olarak gösterilebilir. Biz bunları sizin için derledik ve sizlere sunacağız. İşte 2 adet efsane doğal reçete;

GÜL 

Antiseptik ve mikrop öldürücü özelliklere sahip gül suyu özellikle yaraları temizlemekte kullanılır. Ergenlik sivilceleriyle savaşmakta da çok etkilidir. Gül suyunun saçtaki kepeklenmeye karşı da kullanabiliriz. Gül suyu, cilde canlılık kazandırarak cildi gerginleştirir, ciltteki doğum lekelerini alır. Makyaj temizliğinde mükemmel bir üründür. Alerjik ciltlerin rahatlıkla kullanabileceği doğallıktadır. Gülyağı, gül suyunun aksine hafif müshil etkisi yapar. Göz nezlesine ve kanlanmalarına iyi gelir.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

İşte cennetten çıkma bir ürün daha. Hindistancevizi yağı öncelikle doğal nemlendiricidir. Tüm vücuda ve yüze uygulanabilir. Hücrelerdeki kolajen miktarı seviyesini yükseltir ve kırışıklıkların oluşmasını engeller. Ayrıca antibakteriyel özelliğe sahiptir ve mantar oluşumunu da engeller. Bir parça karbonatla karıştıracağınız hindistancevizi yağıyla dişlerinizi fırçalayabilirsiniz. Bunu ayda bir kez uygulayın. Ayrıca bu yağ doğal bir deodoran da sayılabilir. Bu yağın içerisinde bulunan laurik asit, kötü kokuların oluşumuna engel olur. Egzamaya da iyi gelir. Kısacası her derde devadır.


Yorumlar: